Jeden svet // 2. - 8. december 2013 // Poľsko-slovenský dom, Libresso Löwy
OZ Different pozýva
na 7. (8.) ročník medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov
na 7. (8.) ročník medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov
|
Poľsko-slovenský dom ---> školské dopoludňajšie premietania
Libresso Löwy ---> večerné premietania
vstupné 1 ,- €/film // permanentka na celý festival 10 ,- €
Pondelok 2. 12. 2013
18.00 / Otvorenie festivalu
18.30 / Arcibiskup s lidskou tváří
Petr Minařík / ČR / 2012 / 52 min.
19.30 / Súď ma a skúšaj
Ivica Kúšiková / SR / 2013 / 72min.
Utorok 3. 12. 2013
18.00 / Věra 68
Olga Sommerová / ČR / 2012 / 90 min.
19.30 / Leto s Antonom (Un été avec Anton)
Jasna Krajinovic / Belgicko / 2012 / 61 min.
Streda 4. 12. 2013
17.00 / Život a smrť v Tanvalde
Vít Klusák, Filip Remunda / ČR / 2013 / 52 min.
18.00 / Špeciálna integrácia
Jozef Banyák / SR / 2012 / 53 min.
19.00 / DISKUSIA na tému RÓMOVIA MEDZI NAMI.
Hostia - Ing. ALEXANDER MUŠINKA, PhD – kultúrny antropológ, RRP, Prešov (www.rrp.sk)
Fero Maxin – špeciálny pedagóg, Malcov, Vlado Frický – aktivista, bývalý koordinátor obecných komunitných pracovníkov
Štvrtok 5. 12. 2013
18.00 / Salma
Kim Longinotto / Veľká Británia / 2013 / 90 min.
19.30 / Kampaňeros
Peter Važan / SR / 2013 / 71 min.
Piatok 5. 12. 2013
18.00 / Statočné srdcia (Til ungdommen)
Kari Anne Moe / Nórsko, Švédsko / 2012 / 118 min.
19.30 / Príbeh hacktivistov (We Are Legion: The Story of the Hacktivists)
Brian Knappenberger / USA / 2012 / 95 min.
21.15 / Dedina na konci sveta (Village at the End of the World)
Sarah Gavron, David Katznelson / Veľkú Británia, Dánsko / 2012 / 76 min.
Sobota 7. 12. 2013
16.00 / Tigrie dievčatá (Miss Nikki and the Tiger Girls)
Juliet Lamont / Austrália / 2012 / 75 min
17.30 / Od vánku k búrke (A Whisper to a Roar)
Ben Moses / USA / 2012 / 94 min.
19.15 / Vrahem z povolání – Utrpení soudce Karla Vaše
Jan Bělohlavý, Pavel Paleček / ČR / 2013 / 83 min.
21.00 / Skutočná sociálna sieť (The Real Social Network)
Isis Thompson, Ludovica Fales, Srdjan Keca / UK / 2011 / 77 min.
22.30 / AFTERPARTY – DIFFERENT SOUND SYSTEM alebo kľudná muzika na kľudný večer
Nedeľa 8. 12. 2013
14.00 / Na sever od slnka (North of the Sun)
Inge Wegge, Jørn Nyseth Ranum / Nórsko / 2012 / 46 min.
15.00 / DISKUSIA na tému KOMUNITNE PODPOROVANÉ POĽNOHOSPODÁRSTVO
a ZELENÝ BARDEJOV
Hosť :
Ing. DANIEL LEŠINSKÝ – environmentalista, spoločnosť CEPTA, Zvolen (www.cepta.sk)
17.00 / Prekliatie prírodných zdrojov (La Malédiction des Ressources)
Vincent Bruno / Belgicko / 2012 / 26 min.
17.30 / Zelený tiger sa prebúdza (Waking the Green Tiger: A Green Movement Rises in China)
Gary Marcuse / Kanada / 2011 / 78 min.
zdroj: OZ Different